Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 co bude s dietatkom
 danka   10.08.2004   11:16:09 
 RE: co bude s dietatkom
 Mirka   14.08.2004   12:43:05 
 RE: co bude s dietatkom
 Jana, Stephanie a Holly   12.08.2004   23:46:48 
 RE: co bude s dietatkom
 Evka   12.08.2004   20:15:44 
 RE: co bude s dietatkom
 Martina, anjelik Mišpulínek   11.08.2004   11:58:52 
 RE: co bude s dietatkom
 Denisa   10.08.2004   18:50:07 
 RE: co bude s dietatkom
 danka   11.08.2004   09:53:03 
 RE: co bude s dietatkom
 Denisa   11.08.2004   10:56:35 
 RE: co bude s dietatkom
 Majka   11.08.2004   10:31:19 
 RE: co bude s dietatkom
 anjeliky   11.08.2004   12:14:12 
 RE: co bude s dietatkom
 Nicole+dvojcatka   12.08.2004   22:33:36 

  Titel : RE: co bude s dietatkom
Autor: Denisa  ()     Datum:  11.08.2004 10:56:35

Danka, úplne chápem tvoje riadky, viem, že sa nechceš obzerať a "vracať" k tomu tragickému a tak ťažkému, ale ako som Ti už písala, choď malými krokmi vpred. Ono sa nedá vymazať zo života skutočnosť, že ste stratili synčeka a nebude sa to dať vymazať ani po rokoch, čo prejdu. čo sa stalo sa už žiaľ neodstane a jednoducho patrí k vašej spoločnej životnej skúsenosti. Preto Danka zváž svoje konanie tak, aby ťa po čase nič nemrzelo, konaj z h?bky svojho srdca, konaj tak ako Ti práve sily stačia....

Z osobnej skúsenosti Ti môžem napísať, že je veľmi dobre, keby ste s manželom našli silu a spoločne sa rozlúčili s vašim synčekom, poprípade spoznali jeho podobu a uchovali si naň pár spomienok. Viem, že teraz po tých spomienkach netúžiš a chceš akoby "utiecť" preč z toho tak trýznivo ťažkého, ale tu niet Danka úteku.... (ako som písala, čo sa stalo sa neodstane..) Pre mňa bola rozlúčka s dcérkou tiež neúnosne ťažká, ale teraz som šťastná, že mi bola umožnená, a že som sa s dcérkou s úctou a veľkou láskou v srdci mohla rozlúčiť (pohladiť, daj jej moje zbohom...). Teraz ma hreje jednoducho pri srdci, že som urobila všetko, čo som v danom okamihu len mohla.
Poslednú rozlúčku (pohreb) môžte s manželom urobiť samozrejme len vo dvojici, v tichosti sami dvaja, rodina sa pri tom vôbec nemusí zúčastniť. Je to vaše osobné rozhodnutie, ktoré je veľmi dôležité najmä pre vás dvoch (a nie pre rodinu) a pre váš ďalší spoločný život.

Zo srdca pozdravuje
Denisa

P.S. Ak nechceš prenechať synčeka "štátu", neurob tak, hlavne keď to už teraz tak cítiš, táto výčitka by ťa mohla prenasledovať celý život. Keď si neželáš hrobček, sú napr. iné možnosti rozlúčky, ako je spopolnenie a roztrúsenie popolčeka na miesto, ktoré veľmi miluješ.... Proste počúvaj na svoje srdce Danka a hlavne nemaj strach, urob z danej ťažkej situácie to najlepšie, aby si mala vždy i v budúcnosti pocit akoby uspokojenia, že si urobila to najlepšie ako si len mohla ....




  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: