Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Anjelik z Lamačskej
 Dada   21.03.2005   09:25:54 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 Jana   20.03.2012   06:40:08 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 Aneta   29.07.2005   14:18:55 
 RE: Anjelik z Lamačskej-od jeho mamy
 jana   29.07.2005   10:51:43 
 RE: Anjelik z Lamačskej-od jeho mamy
 Julo   29.07.2005   18:09:31 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 mata   22.03.2005   21:35:58 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 Julo   23.03.2005   17:49:56 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 anjeliky   10.05.2005   09:49:27 
 RE: Anjelik z Lamačskej
 Julo   21.03.2005   18:09:21 

  Titel : RE: Anjelik z Lamačskej-od jeho mamy
Autor: Julo  ()     Datum:  29.07.2005 18:09:31

Opilec ktorý vraždil patrí do väzenia a patrí mu aj zaslúžený trest. Ale neželám mu "TO NAJHORŠIE" - o tom je odpustenie. Zabil a sám si musí spytovať svedomie - ak ho vôbec má. Ja nezabíjam. Ak niekomu ale želám to najhoršie, tak mu želám, podľa mňa, smrť. A to je to isté, ako vražda - veď mu to prajem!

Aby ste ma pochopili - nikto, kto robí zle sa nemá nechať, aby zle robil naďalej. Ak nepotrestáme vinníka, podporujeme ho v ďalšom zlom konaní. Aj deti predsa potrestáme, ak urobia niečo zlé, veď čo by sme z nich inak vychovali? Ale trest musí byť taký, aby si to dieťa malo možnosť uvedomiť, čo urobilo zle a mohlo si spytovať svedomie. Trest nie je a nesmie byť odplata či pomsta, ale poučenie. To nám predsa diktuje Láska.

Nemusíte veriť v Boha, ani v Jeho Spravodlivosť. Myslíte si, že tá ľudská je lepšia? Ja si to nemyslím. Uvediem vám jeden príklad - moja vlastná sestra. čakala dieťa a dala si ho vziať. Vtedy - pred 20 rokmi to bolo dobré, nič ju netrápilo. Dnes, pretože nemá a už ani nikdy nebude mať žiadne dieťa (vyoperovali jej pred rokom maternicu), plače. Ale neplače len teraz, ten plač je tu už odvtedy, ako sa narodilo moje prvé dieťa. Jej 14-ročné výčitky svedomia sú omnoho väčší trest, než by sme ktokoľvek z nás dokázali udeliť. Ale tento trest si ona udelila sama!

Vie niekto z nás, čo si ten vrah myslí a prežíva? Áno, je možné, že nemá žiadne výčitky svedomia. Potom ale nemôže byť ani šťastný - nech to znie akokoľvek. Je to tak preto, že sa nemôže s kľudom pozrieť všetkým ľuďom do očí. A to je pre neho ten najväčší trest, aj keď si ho neuvedomuje. Je to ešte horšie, ako smrť - vedieť, že je tu niekto, komu sa musím vyhýbať, lebo jeho smutný pohľad by ma zabil. A v tom je spravodlivosť. Vy môžete ísť kdekoľvek a za kýmkoľvek bez starchu z toho, ako sa na vás pozrie. Aj za tým vrahom.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: