Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Prosim Vas o radu...
 Lenka   24.04.2008   15:38:55 
 RE: Prosim Vas o radu...
 Irena   12.05.2008   11:53:18 
 RE: Prosim Vas o radu...
 ivana   05.05.2008   15:04:47 
 Pre Ivanku...
 Lenka   06.05.2008   12:00:19 
 RE: Prosim Vas o radu...
 Lenka   03.05.2008   21:27:27 
 RE: Prosim Vas o radu...
 mishka   01.05.2008   17:10:50 
 RE: lenke
 jeane   02.05.2008   09:37:09 
 RE: Prosim Vas o radu...
 iveta   28.04.2008   14:52:36 
 RE: Prosim Vas o radu...
 Renata   27.04.2008   23:54:39 
 RE: Prosim Vas o radu...
 Zuzana   27.04.2008   11:02:25 
 RE: Prosim Vas o radu...
 nina   24.04.2008   18:24:59 

  Titel : Pre Ivanku...
Autor: Lenka  ()     Datum:  06.05.2008 12:00:19

Ivanka, tieto veci by sa jednoducho babatkam nemali stavat...a maminkam, ktore potom prezivaju peklo na zemi... Tiez sa obvinujem, ze som mala spravit viac, ze som mala byt viac ostrazita, ze som mala byt viac opatrna, ze som sa mala viac fyzicky setrit, ze som mala byt psychicky viac v pohode...vzdy najdem asi milion preco...

Niekde sa stala jednoducho chyba a odpovede na moje otazky zostanu nezodpovedane...tazko povedat, ci sa s tym niekedy zmierim. V kazdom pripade, keby existovala nejaka sukromna klinika pre buduce mamicky, kde pracuju doktori, ktori neberu svoju pracu rutinne, ktori nepracuju pod stresom, ktori su zodpovedni za svoje rozhodovanie, ktori su empaticki a jednoducho profesionali...urcite by som si vybrala takuto pomoc v mojom tehotenstve.

Ja som chodila na Kramare v Bratislave a moja gynekologicka mi v poradni neposkytla absolutne ziadne poradenstvo. Sama som si zistovala informacie, ale zial nie o tych katastrofickych pripadoch, nechcela som sa zbytocne stresovat. Ked som porodila moju dcerku, v nemocnici ma zle informovali, ze mam po 3 dnoch po prepusteni prist na kontrolu. Asi po 6 dnoch som sa zbytocne v bolestiach na srdci dostavila cez chodbu plnu tehotnych zien na gynekologiu...dosla som v ordinacnych hodinach a cez to ma moja gynekologicka vyhodila z ordinacie. Poriadne mi vynadala na celu chodbu, ako si dovolujem prist bez objednania (zaujimave, nikdy som sa nepotrebovala objednavat). Ze ona uz nepracuje, pretoze ma uz umyte nastroje. A preco som po porode prisla tak skoro na kontrolu...ze ona ma nevysetri...a potom sa opytala strasnu vec: "VED NORMALNE KOJITE, NIE?" Je neuveritelne, ze takyto ludia vykonavaju tak narocnu a zodpovednu pracu tak bezcitne a nezodpovedne. Chodim k nej 4 roky a chodila som k nej 9 mesiacov aj do poradne. Prave ona sa cudovala den pred porodom, preco babatko uz nezije...a ona sa ma len tak arogantne opyta: "Ved normalne kojite?". Ona o mne uz jednoducho vobec nevedela. Keby som ju nepoznala, tak by som to odovodnila tym, ze je asi skleroticka. Viem ale, ze ma len protekcne klientky a tie "navyse pacientky" nejako ignoruje...

Tymto som sa len zamyslela nad niektorymi lekarmi, ktori nas maju vo svojej starostlivosti. Tym samozrejme nechcem zvalit krivdu na vsetkych. Viem len, keby som sa volala Dara Rolins, moje dietatko mozno zije a doktori su mozno viac pohotovi a starostlivejsi...ja mam takyto pocit z lekarov na Kramaroch a mala som nejednu prisernu skusenost...dokonca ked sme potom vybavovali pohreb v pohrebnictve, pani, ktora tam pracovala sa zacudovala, co sa mi stalo. Potom povedala: "Co tam pre Boha na tych Kramaroch robia? Tento tyzden k nam doviezli uz piate dietatko. Viem, ze to tam nie je uplne v poriadku!"...je mozno toto odpoved na moje otazky?

...nabuduci tyzden si beriem z Kramarov vsetky moje zdravotne karty a skusim stastie niekde, kde ma nebudu ignorovat a brat ako svoju zataz...

Chcem verit, ze uz bude len a len dobre...ze uz konci trnista cesta mojho zivota...musim pozbierat vsetky moje sili, aby som tomu zacala verit...hlavne pre moju Vikinku - mojho anjelika...

Ivanka, tebe, ako aj ostatnym maminam malinkych anjelikov prajem, aby si nasla pokoj v dusi...a aby uz neboli ziadne desive sny...

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: