Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Martinko
 Martina   04.07.2010   13:13:07 
 RE: Martinko
 Petra+Milan   10.07.2010   12:01:31 
 RE: Martinko
 Martina   09.07.2010   21:07:09 
 RE: Martinko
 Martina   06.07.2010   00:26:46 
 RE: Martinko
 Iveta   06.07.2010   14:57:25 
 RE: Martinke 2
 jeane   06.07.2010   07:03:18 
 RE: Martinke 2
 Martina   07.07.2010   08:28:56 
 RE: Martinke 2
 Martina   13.07.2010   01:04:00 

  Titel : RE: Martinko
Autor: Iveta  ()     Datum:  06.07.2010 14:57:25

také ženy ako ty si zaslúžia tie detičky,aj my ostatné,len my musíme ešte čakať.Všetko dobré celej tvojej rodinke
Martina napisal/a:
-------------------------------
Sto krát som sa chystala napísať a keď som sa rozhodla, vždy som to vzdala,lebo všetky slová, ktoré som chcela napísať mi pripadali veľmi jednoduché,nezmyslené.tieto stránky som objavila ako tehotná, každý večer som si čítala pocity žien čo prišli o dieťatko.Veľmi som sa bála o to svoje, či bude všetko ok a som presvedčená, že mať zdravé dieťa je dar a zázrak.Všetky ste neskutočne silné ženy, patrí vám môj obdiv. Ja som som mala prvého syna bez problémov. Potom 6 potratov v priebehu 14 rokov. Za ten dlhý čas mi zistili v čom je problém a skúsili sme 7 pokus. Nemusím vám rozprávať ako mi prebiehali dni. sledovanie či nekrvácam. Do 24 týždňa som sa denne bála potratu, po 24.týždni predčasného pôrodu. Ale vyšlo to. Narodil sa mi po ťažkom pôrode krásny syn, teraz bude mať 2 roky. Práve máme to najkrajšie obdobie. Hneď ako sa narodil som túžila mať ešte jedno bábätko, ešte pediatrička sa ma pýtala(malý mal 6 týždňov)ako zvládam. Ja jej nato, že prijala by som v pohode ešte jedno, aby to nebol opäť jedináčik. Nakoľko syn mal už 15.Keď oslavoval synček 1 rok, už sme vedeli z testu, že budeme mať bábätko. Narodil sa mi opäť chlapček, ktorý má teraz 2 mesiace a ja zisťujem, že tieto deti ma urobili naozaj šťastnou. Všetko moje snaženie mi bolo oplatené darmi tými najkrajšími. Je to namáhavé, jedno plače, rozplače resp. zobudí druhého,ale večer keď pozriem do postieľok ako spinkajú...jednému sa ospravedlňujem, že sa mu nemôžem toľko venovať, lebo máme bábätko, druhému sa ospravedlňujem, že ma aj prvý veľmi potrebuje:-)))Dievčatá, chcem Vám týmto len dať nádej, že nikdy nie je nič uplne stratené, presne viem, že slová sú veľmi slabá záplata. Mne po prvom potrate doktor povedal, ste mladá, ešte deti budete mať. Po šiestom už nemal slov.....vždy to veľmi bolelo, dostal ma vždy z toho syn, ono medzi jedným dieťaťom a žiadnym je obrovskáááá meedzera, medzi jedným a dvomi už je trošku menšia, ale bolí to vždy rovnako.Pamätám si, že mi mohol vtedy ktokoľvek čokoľvek pekné povedať, počúvala som len svoju bolesť a to som to dieťatko nevidela, necítila.Skúsenosť mám chvalabohu, len z tejto strany. Z tej druhej si to ani neviem predstaviť. Ak mám chvíľu čas, kliknem na túto stránku, so zatajeným dychom pozriem na anjeličkov a s trasúcimi sa rukami preklikám na koniec a výdych, že žiaden nepribudol.Tak nejako aj keď Vás nepoznám strašne strašne súcitím s Vami. Vaše slová mi idú rovno do srdca,slzy vyhrknú, vaše náreky a zároveň krásne slová za detičkami, ktoré tu už nie su. Utekám vybozkávať tie svoje, poďakovať sa im, že sa mi narodili a tešiť sa na ďalší deň, aj keď viem, aké je to náročné s takými dvomi maličkými. ale majú úžasného brata, ktorý ich aj okúpe, ak nestíham. Dievčatá, len toľko, česť pamiatke Vašim detičkám a Vám....strašne, strašne veľa porozumenia od iných, nech konečne každá z Vás si môže ešte povedať

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: