Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   01.03.2014   14:59:40 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Kalja   02.03.2014   22:38:38 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   03.03.2014   14:35:48 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Veronika   03.03.2014   21:25:01 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   03.03.2014   22:37:08 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Andrea   04.03.2014   11:36:53 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   04.03.2014   12:26:38 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Andrea   04.03.2014   14:20:37 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   04.03.2014   20:22:30 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Andrea   04.03.2014   20:55:13 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Petra Dancáková   04.03.2014   21:10:36 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Andrea   05.03.2014   11:12:56 
 RE: STRACH A NEPOCHOPENIE
 Kalja   05.03.2014   12:07:05 

  Titel : STRACH A NEPOCHOPENIE
Autor: Petra Dancáková  ()     Datum:  01.03.2014 14:59:40

Ahojte idem sa podelit o moje tehotenstva.Zacnem tym ze na rolu matky a manzelky som uz od svojich 19 rokoch bola pripravena.S mojim prvym priatelom som chodila 8 rokov mali sme vazny vztah v ktorom sme si planovali nasu buducnost ale vela ludi a rodina nas odsudzovala a nepriali nam aby sme boli stastny.Boli sme zasnubeny asi take 2 roky a o babetkach sme vela rozpravali celkovo o vsetkom s nim som sa citila skvele a velmi som ho milovala a je mi velmi zle ked sa stali tie vsetky veci koli vsetkym tym ludom.Moje prve tehotenstvo prislo bez toho ze by sme sa neako velmi on snazili.V septembri 2009 som otehotnela a niekedy v novembri som nedostala menzes aj zmeny som na sebe videla tak som si povedala ze som tehotna.Tes to potvrdil kde som sla na gyndu tam sa to potvrdilo tiez bola som vysetrena dostala som teh.knizku.Bola som velmi stastna a moj snubenec tiez len moji rodicia nie chceli aby som sla na potrat ktory som odmietla.Tehotenstvo bolo v poriadku,do prace som cbodila kde som mala nastarosti pecivo a mliecne aj cerealie a mrazene nanuky a ryby celkovo s taskymi vecami som bola v stiku.Na prvom ultrazvuku lekar povedal ze mam maly plod alebo plodovu vodu ale neviem ci mi ty sledoval lebo viac sa o tom nezmienil.Mala som len 2-krat ultrazvuk kde som si este ziadala mat treti ale k nemu som sa nedostala odpoved bola vzdy nabuduce.Mam problemy so stitnou zlazou a liecim sa na nu uz pomaly 8 rokov kde som brala tabletky euthyrox 25mg ale v case tehotensta som ich nebrala vysledky krvy boli dobre.Najhorsi den mojho zivota bol v case ked som bola v 35-36 tyzdni tehotenstva kde v nemocnici na juhu v ke mi robili vysetrenia kde som bol otvorena na 2 prsty a mala som aj zaznamenane ozvy.V neakom tom 20min case sa nieco stalo a podla mna to bol pohyb babetka ale sestricka sa na mna divne pozre a chcela vediet co to bolo no ja som jej nevedela nic povedat ale nic ine mi nerobili poslali ma domov ze mam dojst ked budem v tom 36 tyzdni to malo byt niekedy v stredu 26.maja.2010 ale cez vikend z nedele na pondelok sa v noci nieco stalo s babetkom.Necitila som bolesti v chrbte ale znak pohybu som si myslela ze tam je ale nebol to boli len moje creva.Velmi som sa bala ze sa nieco zle stalo a tak v utorok som sla do nemocnice kde som povedala co sa stalo a boli mi pozrene ozvy ale nic sa nedial tak ma poslali na porodnu salu vtedy som uz plakala lebo som vedela ze zomrelo.Bola som vysetrena ultrazvukom a po neakom tom case co pre mna bola vecnost sa to potvrdilo.Bola som tam prijata a zacali sa robit porodne bolesti na vyvolanie porodu ale ziadne velke kontrakcie som nemala tak si ma tam nechali do druheho rana kde som 26.5.2010 porodila pred 14 porodila svoje mrtve babetko.Lekari usudili ze vsetko bolo v poriadku a poslali ho na pitvu a toho 27 som si ho ziadala spopolnit mal to byt chlapec.Na papiere ohladom pitvy som si musela pockat kde sa pisalo ze vdychol plodovu vodu do pluc a priedusniciek a inych casti ale nevie sa pricina preco sa to stalo.Do dnes neviem ci sa ta plodova voda co bola nedostatok nemohla podpisat na tom umrti.Ziadny lekar o tom so mnou neche diskutovat a rodina ma v tom najhorsom ani len nepodrzala ale hnet mi kazali aby som uz nemala viac deti a nechala svojho dlhorocneho priatela lenze my sme sa velmi milovali a obaja sme boli v tom spolu pokial sme sa s toho aspon neako nedostali.Do prace som sla v aguste a neako v januari som si myslela ze som tehotna ale to sa zistilo ze som mala cistu ktora sa v arili sama vstrebala.Podotyka ze som po mojom prvom potrate zmenila lekara ktory je pri starej nemocnici v ke.V maji 2011 som bola tehotna uz 2 tyzdne bola som pravidelne sledovana aj ultrazvukom brala som tabletky na plodovu vodu a hnet som aj na endokrinologii bola vysetrena a brala som tabletky euthyrox 50mg az do mojho porodu.Tu som opet menila lekara pretoze som na svoje vysetrenia musela dlho cakat kde som bola objednana na 12 a dostala som sa az na 19 do ordinacia prednostne pacientky mali prednost musela som si pockat aj v case ked mi bolo zle.Odisla som k lekarovy na medicinske centrum sledoval ma robil vsetky testy a vsetko dokladne skumal.Ked som bola asi v 18 tyzdni som nemusela brat tabletky na plodovu vodu lebo uz vsetko bolo dobre ale brala som magne b6 a euthyrox 50mg.Ked uz som bola v 34 tyzdni chodila som uz dole do nemocnice kde som mala urobene ozvi,vysetrenie zo spodu a aj ultrazvuky.Niekolko tyzdnou pred porodom som si musela davat do vaginy tabletky proti infekcii lebo sa mi zistilo ze som mala na krcku maternice ranku ktora krvacala pri jemnom dotyku prsta alebo aj pri pohlavnom stiku preto som mala aj sex zakazany.Moj termin porodu bol 25.2.2012 ale 13.2.2012 si ma uz nechali v nemocnici urobili vysetrenia a na druhy den po ranajkach ma vzali do porodnej miestnosti kde som uz lezala napojena na infuzije ktore mi mali urychlit kontrakcie a kazdy lekar co tam bol ma aj zo spodu vysetroval bola to hrozna bolest ked svoje ruky mi tlacili az do brucha aby posurili porod.Ked uz boli kontrakcie velmi silne vzali ma na porodnu salu kde mi prestrihli plodovu vodu a neako pred 14 som porodila zdraveho chlapceka ktory bol fialovy a pricina bola asi tym ze ma pozerali aj rucne zo spodu.Vsetko dopadlo velmi dobre a dnes uz ma moj syncek 2 rocky.Po mesiaci narodenia maleho som bola doma u rodicov kde som bola donutena sa rozist s otcom dietata.Inu moznost som nemala a vedela som ze je to to najspravnejsie pretoze nemal o svoje dieta zaujem ani o jeho matku a svoje priezvisko nedal ani svojmu synovy.Ostala som sama s malym a plne som sa mu venovala a svoj volni cas som venovala pisanim si na pokeci a facebooku.Ked mal maly 9 mes mi napisal sympaticky muz s ktory to pisanie stale trva.Ja som bola zo slovenska a on uz 10 rokov v anglicku.Dohodli sme sa na stretnuti v marci kde prisiel na slovensko so svojim synom ktory mal 3 roky a vyznal mi lasku a vsetko robil preto aby som mu v tom verila ze ma neklame.Po odchode do uk sme si pisali stale a tentokrat som ja cestovala do uk so synom.Stravili sme tu prazdniny spolu sme sli do kosic kde sme si dalsi moj let stanovyli na oktober a ze uz tu ostaneme zit.Sme uz tu prihlaseny a mame aj lekarov.Takze sme v uk uz od 10 mesiaca 2013 uz sme sa aj zasnubili a planovali svadbu a dieta ale nebol este spravny cas pretoze ja nepracujem som na materskej a on nema pracu lebo mal sudy ohladom svojho syna ktore prehral a jeho syn je v maminej starostlivosti.No ale babetko sa podarilo 22.12.2013 som mala poslednu menstruaciu ale nemam ziadne vysetrenie co sa tyka ultrazvuku.Prve vysetrenie u lekara ku ktoremu sa prv ide bolo vo februari 2014 kde sme ho o vsetkom informovali vzal mi moc kde si moje tehotenstvo potvrdil,krv a tlak ale to v ktorom som som sa nedozvedela.Na gynekologiu som obiednana az po 12 tyzdni to je 27.3.2014 pretoze nie som jedina tehotna ktora ma problemy co sa stali v predchadzajucom tehotenstve a inak to tu funguje ako na slovensku a aj preto ze akcia srdiecka este nie je a na endokrinologiu na slovensku by som bola skor vysetrena ako tu retoze okamzite sa mam dostavit ale tu musim cakat do 8.4.2014.Som kazdy den podrazdena hadam sa s priatelom ze som rizikova a musim tak dlho caka a ze chcem len vediet ako je na tom plodova voda a moja stitna zlaza ze potrebujem vymenit lieky ale zbitocne mam to respektovat a zmierit sa s tym ze nie som na slovensku.Je mi velmi zle pretoze nemozem nic povedat a niako nekomentovat terminy len ich bez slova respektovat.28.2.2014 sme boli za doktorkou ktora v uk ma nastarost tehotne zeny nieco ako poradkina ktora sa vsetko pytala a zapisovala si ale tiez mi nepovedala v ktorom som tyzdni a nemoze ma poslat skor do nemocnice na ultrazvuk lebo nie som v 12 tyzni ale ze som rizikova pacientka.Vzala mi krv,tlak zmerala a pozrela moc ine pre mna nemohla urobit aj ked som povedala coho sa obavam vraj nech ma to netrapy.Som strasne nahnevana na lekarov a priatela pretoze vravy ze vsetko mu vravy v poslednej chvilke ale vsetko vie skor nez som bola tehotna.V noci ked som sla na toaletu som spozorovala zmeni co sa tyka tehotenstva zobudila somaj snubenca kde som mu povedala ze sa asi nieco stalo s babetkomale vraj sa nemam bat ze vsetko bude dobre a mam si lahnut a spat.Nahneval ms rozplakala som sa a sla dole do obyvacky ani tu drzost nemal prist za mnou a povedat mi ze zavola a bude si ziadat aby ma vysetrili.Vstal rano o 04 siel do prace a povedal ze zavola ked pride a mne nic ine neostalo len byt sama so svojim zialom a bolestou.Lekarke volal okolo 10 kde odmietli ma vysetrit dnes mam si pockat do pondelka kde pojdem povedat co sa asi deje ale na ultrazvuk az ked v stredu.Viete ako ma to polozilo a ako som kricala?V pondelok som mala cestovat na slovensko a teraz jedine co chcem je aby ma vsetci nechali tak lebo ako sa snazim nikdy nie je tak ako sa v danej chvili tehotna citi.Nemozu urobit ultrazvuk lebo nie je este pocut srdiecko dietata a nie som v 12 tyzdni a ja citim ze nieco nie je dobre len nato som sama musim byt ticho a nekomentovat datumy objednania a vcera prisiel papier domov vraj mam brat lieky na stitnu zlazu ine a 50mg ale snubenec sa nema k cinu ist ich vybrat a ja po anglicky neviem pretoze som sa na skole neucila.Moja vlastna rodina ma odvrhla a nieje tu nikto kto ma vypocuje a poradi mi a po tomto poslednom preliati pohara rezignujem a svoje stavy ako sa citim a datumy vysetrenia jednoducho je mi fuk kedy a kam ma poslu svoje trapenie si musim zasa vytriet len sama aj svoje nalady trapenia lebo snubenec nechce pocut ziadnu staznost a si ziada aby som respektovala lekarov a aj jeho..So smutnym pozdravom Petra :'(

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: