Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Strata dietata
 Lucia   03.04.2003   14:17:15 
 RE: Strata dietata
 Denisa   09.04.2003   22:38:12 
 RE: Strata dietata
 mariana   29.04.2003   10:17:38 

  Titel : Strata dietata
Autor: Lucia  ()     Datum:  03.04.2003 14:17:15

Chcem vam napisat smutnu skutocnost, ktoru sa nestala mne, ale mojej starej mame.V rokoch, kedy bola tehotna, nebola gynekologia a porody "mala na starosti", tzv. porodna zena.
Ked moja stara mama porodila, tato zena jej oznamila, ze jej dieta je mrtve, pritom ho odlozila do skrine, ako stary obnoseny kabat. Dodnes nechapem, ako to mohla dovolit, ked
vedela, ze jej dieta je zive. Nechcem a nemozem ju odsudzovat, ale dodnes je pre mna nepochopitelne, ako mohla nieco take dopustit? Aj z tohto dovodu, nesuhlasim s nazorom, ze v 30-50-tich rokoch byvalo lepsie. Beriem do uvahy hlavne hladisko mediciny, ktora je dnes na vysokej urovni. Je pravda, ze i dnes zomieraju aj nenarodene deti, ale je viac ako nepravdepodobne, ze by smrt zavinili lekari,ako som spominala, medicina je uz dnes na vysokom stupni vyvoja.
A ako pocitovala stratu svojho dietata moja stara mama?
Na moju otazku odpovedala, ze bola este prilis mlada a hlupa, co ju samozrejme neospravedlnuje.
Po tejto stranke sa na nu divam ako na neludsku, necitlivu ludsku bytost, ale spytat sa ju na to dnes nema zmysel.
Narodilo sa jej este jedno dieta, no tuzila este po jednom, ktore nemohla mat, no predsa po 10-tich rokoch sa jej narodila dcera, moja mamina, ktora mala od zaciatku zdravotne problemy a dnes je nevyliecitelne chora, lekari jej stanovili diagnozu:SKLEROZA MULTIPLEX.
Stara mama byva s nami a "musi" sa kazdy den prizerat na dcerinu bezmocnost.
Ja sa na to divam ako na velky paradox, "odmietla" svoje prve dieta, velmi tuzila aj po tretom, nakoniec ho mala, no mamina , i ked je v strednych rokoch, v rokoch, kedy by mohla plne zit,cim dalej chorobne upada, a jej matka sa na to musi iba bezmocne prizerat.
Mne to vsetko pripada, ako odplata, za to, ze "neprejavila"zaujem o svoje dieta, tak teraz musi trpiet dvojnasobne. Ma svoje vytuzene a chcene dieta, no vzapati ho pomaly, ale isto straca.
S pozdravom,Lucia.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: