Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 2 potraty - ako ?alej?
 Miri   05.10.2004   11:47:47 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 Vendula   23.02.2005   21:43:07 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 BARBORA   15.11.2004   17:32:17 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 lucia   16.10.2004   11:03:17 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 Mira   08.10.2004   23:01:13 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 Denisa   06.10.2004   17:39:46 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 anjeliky   06.10.2004   13:00:31 
 RE: 2 potraty - ako ?alej?
 Anna kantorova   10.11.2004   16:38:21 

  Titel : RE: 2 potraty - ako ?alej?
Autor: anjeliky  ()     Datum:  06.10.2004 13:00:31

Ahoj Miri!

Hlavu hore. Ja som mama Milinky. Moja skúsenosť s gynekológmi a tehotenstvami je však aj takáto:
V devätnástich rokoch veku som navštívila gynekológa a žiadala ho o predpísanie antikoncepcie (bolo to síce už dost dávno, v inej dobe). Lekár ma vyšetril a povedal slová, na ktoré nezabudnem do smrti:"Načo Vám je antikoncepcia, veď vy dieťa aj tak mať nebudete, lebo máte malú maternicu a ste liečená na endokrinológii so štítnou žľazou." Lekárka, ktorú sme navštívili neskôr povedala, že je možné, že dieťa mať budem. Nedala však žiadnu konkrétnu nádej. A to som mala pred svadbou, antikoncepciu som však chcela na obdobie do ukončenia štúdia...
Vzťah nevydržal. Počas neho som neotehotnela, aj keď sme sa nechránili. S novým partnerom, keďže som bola "neplodná" som sa nechránila a otehotnela som v prvom cykle. Samozrejme ma ani nenapadlo, že by som ukončila tehotenstvo, veď 3 roky som sa považovala za neplodnú!!! A tak mám syna s mužom, ktorý nebol ten pravý, len v čase prvého zaľúbenia som to nevidela.
Po čase som stretla svojho manžela, bezdetného, slobodného. Môj manžel veľmi túžil mať deti. A tak sme sa rozhodli pre rodičovstvo. Prvé tehotenstvo - potrat v 9-tom tyždni, druhé tehotenstvo - narodila sa m?tva Milinka v deviatom mesiaci tehotenstva, tretí pokus - lekári nás "povykrúcali" na začiatku tehotenstva. Najskôr sa im javilo nízke HCG, takže predpoklad bol, že plod odumrel. Tak skúmali (odbery krvi), či HCG stúpa alebo klesá. V tehotenstve má stúpať. Hodnota HCG stúpala. Môj lekár však na ultrazvuku plod nevidel. Takže mimomaternicové tehotenstvo?? Týždeň sme nevedeli čo bude, opäť ultrazvuk a zarazu tam boli gemini (dvojičky). Tie budú mať zanedlho 4 roky. Takže zober si z toho čo chceš, ale nikdy sa neje kaša taká horúca ako sa navarí. Otehotnieť môžeš, tak ti len ostáva dúfať, nájsť si lekára, ktorému dôveruješ a dodržiavať jeho rady (spolu so svojím inštiktom).
Danka

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: