Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 Adamko
 AD   09.05.2006   15:16:43 
 RE: Adamko
 Dajka   12.05.2006   08:32:17 
 RE: Adamko
 Dajka   12.05.2006   08:31:48 
 RE: Adamko
 katka   10.05.2006   11:28:43 
 RE: Adamko
 Zuzana   09.05.2006   18:59:18 

  Titel : RE: Adamko
Autor: Dajka  ()     Datum:  12.05.2006 08:31:48

AD, mas moj obdiv za svoje odhodlanie zmierit sa s danou situaciou a donosit dietatko uz vopred odsudene na smrt. Pri citani tvojho pribehu som sa trocha zamyslela nad nasou situaciou spred 2 rokov. Nasmu Samkovi tiez diagnostikovali pomocou ultrazvuku a magnetickej rezonancie vrodenu vadu nezlucitelnu so zivotom. Bolo to vsak ovela neskor ako v Adamkovom pripade a to v 31 tt, kedy uz nebol cas na uvazovanie nad interupciou. Prognoza bola obdobna - dietatko umrie este pocas vnutromaternicoveho vyvoja alebo hned po narodeni. Lekari slubili, ze urobia vsetko preto, aby zil aj ked dopredu sance nedavali takmer ziadne.
Tiez to bolo krute cakanie, ale snazili sme sa vsetci mysliet pozitivne a mozno sme aj verili na zazraky.
Samko sa nakoniec narodil sekciou v 38 tt, zil a tak sa zacal boj o jeho zachranu. Uznavam a verim, ze urobili vsetko, co bolo mozne, ale napriek tomu, ze mu zivot predlzili na neuveritelnych 8 mesiacov, bol to stale boj proti veternym mlynom alebo proti osudu, alebo....ja uz neviem.
Teraz som rozmyslala nad tym, ze mozno keby to zistili skor (myslim do 24 tt), urcite by mi ponukali moznost prerusenia tehotenstva a ja som si veru nie ista, co by som v tom obdobi bola urobila. Teraz uz viem, ze takto to malo byt a napriek vsetkemu som rada, ze Samko tu s nami bol aj ked to bolo tazke (asi 11 x sme boli hospitalizovani - mal za sebou 4 operacie 1 x v Bratislave, 2 x v Hradci Kralove a 1 x v Banskej Bystrici). Napriek tomu, ze tu bol kratko, zostalo tu po nom toho velmi vela a navzdy zostane v nasich srdciach.
Keby som vsak vtedy mala tu moznost B, je mozne, ze by som na to prerusenie sla a nikdy by som nepoznala, aky bol nas syn bojovnik, ako vyzeral a mnoho veci by som dodnes nechapala. Aj za toto poznanie mu dakujem! Ty si sa rozhodla spravne, aj ked mozno vela ludi nad tym krutilo hlavou, ale kto neprezije, nepochopi.
Zelam tvojej rodinke vela sily, pokoja a zdravia.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: