Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 mrtve babatko
 Martin   11.06.2005   11:58:19 
 RE: mrtve babatko
 eva   30.07.2005   16:44:47 
 RE: mrtve babatko
 LENKA   16.06.2005   22:19:21 
 RE: mrtve babatko
 anjeliky   16.06.2005   09:38:46 
 RE: mrtve babatko
 Eva   16.06.2005   09:25:51 
 RE: mrtve babatko
 viktoria   16.06.2005   14:35:09 

  Titel : mrtve babatko
Autor: Martin  ()     Datum:  11.06.2005 11:58:19

Nikdy by ma nenapadlo, ze taketo nieco postihne aj mna a uz vobec som si nevedel predstavit aka to je hrozna bolest. Ta bolest je hrozna pre mna a o to viac pre moju manzelku. Nase babatko umrelo 18.05. v deň kedy sa malo narodit. O to horsie to bolo, ze celych devat mesiacov mala manzelka absolutne ukazkove bezproblemove tehotenstvo bez jedineho problemu. Termin porodu sme mali na 10.05.05 16.05 prijali manzelku do nemocnice s tym, ze uz to vyzera ze porod sa behom dna dvoch rozbehne. Diagnozu prijatia mala ubytok plodovej vody. 17.05 dostala klystyr nesmela jest, okolo obeda usudili, ze v ten den to nebude. Vecer uz to vyzeralo ze nasledujuci den je ten ocakavany o 21.00 ju vysetrili nezavysle na sebe dvaja lekari, vsetko bolo v poriadku. Skoro rano okolo jednej hodiny prisla prva kontrakcia sestricka napojila manzelku na monitor, ale nenasla ziadnu cinnost srdca privolana lekarka na ultrazvuku uz konstatovala smrt dietatka. Vtedy som prisiel do nemocnice ja. Myslel som podla telefonatu manzelky ze babo sa narodilo mrtve. O to horsie bolo ked som zistil ze ho ma stale v brusku. Bolo to strasne. Vsetko sa pokazilo samotny porod nie a nie prist, babatko sa dostalo von az o 12 na obed. Jedine za co som vdacny, ze som cely cas az do uplneho konca mohol byt s manzelkou. Ked samotny porod zacal mysleli sme, ze uz je to najhorsie za nami ale vsetko sa komplikovalo dietatko sa nedalo nijako vybrat cca po hodine ho museli vybrat kliestami, potom sa nechcela odlucit placenta a potom manzelka zacala strasne krvacat to uz som sa bal o jej zivot nastastie vsetko dobre dopadlo a ja som vdacny aspon za to, ze mam ju. Pricina smrti nam do dnes nebola vysvetlena z dovodu ze nie je kompletna pitevna sprava. Podla umrtnej spravy bola pricinou aspiracia plodovej vody. Okrem toho malo babo omotanu pupocnu snuru okolo krku a telicka a okrem toho na pupocnikovej snure boli dve velke krvne zrazeniny, ktore podla lekarky pravdepodobne boli prvotnou pricinou. Teraz sa snazime prekonat tu bolest a sustredime sa na buducnost. Dufame ze testy, ktore budu manzelke robit, dopadnu vsetky dobre a my sa zacneme tesit na nove babatko.

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: