Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 cítim s Vami
 Martina Marušicová   11.12.2003   12:23:47 
 RE: cítim s Vami
 Laura   12.12.2003   14:19:36 
 RE: cítim s Vami
 Denisa   14.12.2003   20:52:53 
 RE: cítim s Vami
 Laura   15.12.2003   01:24:22 
 RE: cítim s Vami
 Denisa   15.12.2003   17:15:10 
 RE: cítim s Vami
 Laura   15.12.2003   18:20:34 
 RE: cítim s Vami
 Martina   12.01.2004   08:40:29 
 RE: cítim s Vami
 Jana   16.12.2003   22:46:54 
 RE: cítim s Vami
 a?a   15.12.2003   19:45:10 
 Do not feed the trolls!
 Misa   15.12.2003   20:33:18 
 ... mrzí ma to..
 Denisa   18.12.2003   20:05:20 

  Titel : RE: cítim s Vami
Autor: Denisa  ()     Datum:  14.12.2003 20:52:53

Ahoj Martinka a Laura

chcela by som reagovať na vaše odhodlanie nerozprávať sa s vašimi maminkami o strate vašich súrodencov. Ako ste už i sami písali, vaše maminky tieto rany nepreboleli, hoci čas dokázal trochu otupiť. V každom prípade ak máte k rodičom tak trochu i priateľský vzťah. Ak sa s nimi dokážete navzájom porozprávať, či zdôveriť i o chúlostivých témach, nezdráhala a najmä neobávala by som sa začať diskusiu na túto tému. (samozrejme človek musí vycítiť dobrú atmosféru a určitú pohodu vo dvojici....). Stačí len ticho počúvať a čo je veľmi dôležité - neodsudzovať ich vtedajšie konanie. Určite rozprávanie vašim maminkám nepadne ľahko a možno im veľmi potečú i slzy po lícach, ale verte mi, uľavilo by sa im nesmierne... a cítili sa pochopené vlastnými dcérami (..čo môže byť krajšie pre rodiča...)

Mnohí sa obávajú rozhovoru o bolestnej téme, ale práve toto je často najhoršie, čo postihne človeka vnúdzi. Necíti sa byť pochopený okolím, nik mu nechce odobrať to ťažké bremeno smútku a bolesti z jeho pliec, nemá sa komu zdôveriť, nemá sa komu vyrozprávať, najmä v obavách, že nechce obťažovať svoje okolie... A tak sa trápi sám a utešuje sa, že čas zahojí rany, no žiaľ tomu tak nie je ani po rokoch... Vaše maminky sa po celý ten čas trápili so svojím nešťastím sami, bolo to pre nich veľmi ťažké obdobie a ja by som si veľmi želala, keby ste im v ich žiali mohli pomôcť, ak by to bolo možné...

Srdečne pozdravuje
Denisa








  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: