Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 prosim o radu
 eva   24.04.2006   10:01:02 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   17:04:50 
 RE: prosim o radu
 Eva   13.05.2006   19:29:48 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   20:41:25 
 RE: prosim o radu
 Eva   14.05.2006   19:55:06 
 RE: prosim o radu
 lenka   16.05.2006   21:29:52 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   16:53:46 
 RE: prosim o radu
 Jana   24.04.2006   10:35:53 
 RE: prosim o radu
 eva   24.04.2006   11:36:42 
 RE: prosim o radu
 Jana   24.04.2006   13:20:32 
 RE: prosim o radu
 eva   24.04.2006   16:08:24 
 RE: prosim o radu
 Erika   24.04.2006   23:23:44 
 RE: prosim o radu
 eva   25.04.2006   08:28:25 
 RE: prosim o radu
 Erika   25.04.2006   22:46:02 

  Titel : RE: prosim o radu
Autor: eva  ()     Datum:  24.04.2006 11:36:42

Dakujem Janka, moj lekar na Slovenku bol tiez prekvapeny, ze mi nic nenasadili. Moja mamina je zdravotna setra a akurat k nam na Vianoce pricestovala.Prave vtedy som sa ocitla v nemocnici. Ti "odbornici" dobre vedeli, ze pri mojom skratenom krcku musim lezat s nohami az na plafon. Oni ma vsak zacali prehanat na take a onake vysetrenia, avsak po vlastnych. Dokonca sa nevedeli dohodnut aky dlhy je krcok maternice. Jedna hovorila, ze 31mm, druhy ze je velmi kratky, treti nameral 3mm a poslal ma cez celu nemocnicu do postele ( pravdaze pesi)a povedal nech sa z postele ani nepohnem ani na zachod. Potom si ma tam uz nikto nevsimal. Darno som im vravela, ze mam kontratcie nikoho to tam ani nezaujimalo. Moja mamina bola z toho hotova, merala mi kontrakcie (najprv kazdych 15 minut) lekar nikde. Potom kazdych 5 minut lekar nikde. Po dvoch hodinach sa konecne setricka dovolala nahodov mojho lekara, ktory ma uvital s otazkou aky mam problem. Mam kontrakcie kazde 2,5 minuty. Pozrel ma nie ste otvorena znela jeho odpoved. Odisiel. O niekolko minut som vrieskala na muza nech ide hladat lekara pretoze mam hrozne bolesti a citim, ze dietatko chce von. To som mala este k tomu cerclage, ktoru bolo treba prestrihnut pretoze ak sa pretrhne moze poskodit hrdlo maternice. Lekar sa ukazal po dalsej polhodine prosila som ho nech uz nieco robi dal mi infuziu a morfium. Po morfii som bola tralala ale bolesti a kontrakcie sa stale stupnovali. Potom mi vytiekla plodova voda. Dali mi epiduralku a lekar odisiel ostala len porodna sestra. O minutu na to letela sestricka pre lekara aby nieco robil pretoze idem rodit. Prisiel pravdaze cerclage roztrhana na kusy ( ani niektore nite nenasiel). A nato som 2 krat zatlacila a maly sa narodil alebo skor zomrel. Epiduralka nemala ani cas mi ulahcit porod vsetko sa zvrtlo tak rychlo. Hadam najhorsie bolo cistenie ( pri tom som kricala). Proste vraj super nemocnica super lekari...Moj muz bol cely cas pri mne a obidvaja sme pri tom velmi plakali. Najkrajsi moment prisiel ked som uvidela toho nasho dokonaleho drobceka, neuveris ale cely moj manzel maly mal (32cm a 680g), taky anielik. Teraz ho mame pochovaneho a kazdy tyzden chodime za nim. Druhy drobcek je pochovany v Nemecku s inymi detickami.
Chcem ti tiez povedat ze mi je to hrozne luto pre tvoje dietatko. Bol to chlapcek alebo dievcatko? A co sa vlastne stalo?

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: