Uvítanie
Slovo na úvod
Diskusné fórum
  » o anjelikoch
  » o všeličom
Poradenské fórum
Naše anjeliky
Skúsenosti a príbehy
Môj príbeh
Odborné názvy
Ako pomôcť?
Okno poznania
Nebeská záhrada
Naše detičky
  » diskusné fórum
  » poradenské fórum
Básne
Literatúra
Poslali ste nám
články z tlače
Zaujímavé stránky
Finančný príspevok
     
 
 

  Diskusné fórum o anjelikoch je venované našim zosnulým deťom - našim anjelikom a ich rodičom,
či všetkým milým ľuďom, ktorí sa chcú podeliť o svoju neľahkú životnú skúsenosť straty dieťatka.
.. Podelená bolesť je polovičnou bolesťou ..                              


    |     Nový príspevok    |     Prehľad    |     Hľadať    |        

  Titel  Autor  Datum 
 prosim o radu
 eva   24.04.2006   10:01:02 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   17:04:50 
 RE: prosim o radu
 Eva   13.05.2006   19:29:48 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   20:41:25 
 RE: prosim o radu
 Eva   14.05.2006   19:55:06 
 RE: prosim o radu
 lenka   16.05.2006   21:29:52 
 RE: prosim o radu
 lenka   13.05.2006   16:53:46 
 RE: prosim o radu
 Jana   24.04.2006   10:35:53 
 RE: prosim o radu
 eva   24.04.2006   11:36:42 
 RE: prosim o radu
 Jana   24.04.2006   13:20:32 
 RE: prosim o radu
 eva   24.04.2006   16:08:24 
 RE: prosim o radu
 Erika   24.04.2006   23:23:44 
 RE: prosim o radu
 eva   25.04.2006   08:28:25 
 RE: prosim o radu
 Erika   25.04.2006   22:46:02 

  Titel : RE: prosim o radu
Autor: Jana  ()     Datum:  24.04.2006 13:20:32

Byla to holčička Adélka,měla 3,5kg a 53cm.A po pitve nám oznámili,že byla uplně zdravá, jen ten neštatsná pupeční šnura se ji obmotala okolo trupu dvakrát a přívod krve se přiškrtil,takže udušení.Byla jsem celé těhoteství v naprostém pořádku až najednou jsem v 39+5tt přestala cítit pohyby,ale myslela jsem, že jen spinká, ale vzbudt nešla,ale pořád jsem si nepřipustila,že se něco děje.Až když jsem odjela na kontrolu do do Prahy-Motol tak mi oznámili,že její srdíčko již netluče,nedá se to popsat,nemohla jsem tomu uvěřit,všechno se mi zhroutilo,tak hrozně jsem jí milovala a těšila se,byla zdravoučká a připravená přijít na svět.Pořád si říkám kdyby se narodila dřive,byla by tu s námi,nemužu na to zapomenout a přestat cítit bolest.
Hned mi vyvolávali porod,celou noc nepravidelné kontrakce a až ráno mi zvedli dávku na vyvolání,aby to šlo rychleji a měla jsem to za sebou,zvýšili ji tak moc,že se to nedalo vydržet,ale dali mi epidural a hrozně mi ulevil,už jsem se tak moc trápila psychicky celou noc,že jsem mezi kontrakcemi vždy usnula na tu minutku,a pak přišlo na tlačení a stačilo jen 4krát a byla venku.Bylo to opravdu moc rychlé,zahlédla jsem jí uplně běloučká byla,krásné tmavé vlásky kratoučké měla a hned ji odnesli pryč.Pak přišli ty hrozné otázky jeslti chceme pitvu a vlastní pohřeb to bylo pro mě strašné,ale nakonec jsme pitvu svolili a nechali si udělat kremaci malé a mám jí doma v urničce,možná by někdo řekl,že jsem blázen ,ale cítím se lépe, že je tu s námi.Musím říci ,že to co se stalo je hrozné,ale nemužu si vynáchvalit personál v Praze Motole,opravdu mi vyšli vstříc jak jen mohli a to se asi moc nestává jak tak čtu některé příběhy jiných maminek.Muj muž tam mohl zustat celou dobu se mnou a dali nám porodní pokoj,kde jsme byli uplně sami a oddělení od rodících maminek kde se rodili dětátka v pořádku,asi by mě to zničilo být s nimi někde poblíž.Pak mě po porodu převezli uplně na jiný uzel kde jsem nebyla v kontaktu s maminkami ze šestinedělli. Doma smutek a prázdnota,ale mám holčičku Terezku 4 a pul roku a je to pro mě ted to největší štestíčko,které mě spolu s manželem a okolními kamarády drží nad vodou.
Dnes jsem mluvila ze svou lékařkou,jsem 9neděl od porodu a říkala, že to máme zkusit.Já jsem rozhodnutá to zkusit znovu ,ale dám tomu ještě jeden měsíc.
Tobě chci ještě jednu radu dát,zkus si napsat na ten svuj dotaz na www.porodnice.cz je to online virtuální porodnice a jsou tam skvělí doktoři.Já si tam s nimi píši ohledně ruzných dotazů. najdi si tam záložku poradna a najdi si vhodného doktora podle oboru a zeptej se na ten dotaz. Přeji ti hodně štestí a pevné nervy a neztrácej víru.
papa Jana

  Odpovedať na príspevok
 Vaše meno:
 E-mail:
 Názov príspevku: